Nawigacja

O NAS GRUPY WIEKOWE STATUT PRZEDSZKOLA PRACA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA PROGRAMY PROFILAKTYCZNE ZAJĘCIA DODATKOWE RODO

7 września 2017 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Przedszkola nr 2 "Słoneczko"

przy ul. Meliorantów 13 w Wyszkowie.

W tak pięknym, kolorowym i nowoczesnym budynku, jak nowe Przedszkole nr 2 w Wyszkowie, na uroczystym otwarciu placówki pojawili się goście, pracownicy, rodzice oraz oczywiście przedszkolaki.

- Witam Państwa w najpiękniejszym przedszkolu na Mazowszu. Zaprezentujemy nasze nowe przedszkole i sami się Państwo o tym przekonacie – rozpoczęła uroczystość dyrektor Agnieszka Łuczyńska. - Jesteśmy dumni, że „Słoneczko” świeci teraz nowym blaskiem. Zmiana siedziby spowodowała także zmiany formalne i od 1 września jesteśmy Przedszkolem nr 2 w Wyszkowie, nie zmienia się natomiast klimat, tradycja, dobra aura naszego przedszkola, a co więcej w tym nowym miejscu, obiekt daje nam jeszcze większe możliwości rozwoju. Bardzo dziękujemy, bo zdajemy sobie sprawę, że dla samorządu gminnego był to wielki finansowy i organizacyjny wysiłek – konturowała.

- I o to właśnie chodziło, o uśmiech na waszych buziach, o wasze bezpieczeństwo, o zadowolenie waszych rodziców, komfort pracy waszych wychowawców i opiekunów – kontynuował pan Burmistrz . - Wszyscy jesteśmy dziś bardzo dumni, że mamy w Wyszkowie tak piękne, nowoczesne, bezpieczne przedszkole, na miarę Europy, na miarę oczekiwań i aspiracji naszych mieszkańców. Wyszków jest miastem dla rodziny, zachęcamy do osiedlania tutaj proponując właśnie takie prorodzinne myślenie, jakie symbolizuje ten budynek. Innowacyjny, przyjazny, bezpieczny, radosny. Wiem, że będzie Wam dobrze służył, że pani dyrektor i kadra wykorzystają wszystkie jego funkcjonalności do tego, by zapewnić dzieciom rozwój, naukę, zabawę, twórczą pracę. Cieszcie się nim i dbajcie o to nasze wspólne dobro - zwrócił się do zebranych.

Do przedszkola uczęszcza 144 dzieci w wieku 3-6 lat. W budynku znajduje się 6 sal dydaktycznych, każda z wyjściem na taras, oraz sala gimnastyczna. Sale są niezwykle barwne i przyjazne, a do tego dwupoziomowe. Na antresoli znajdują się leżaki, dzieci, więc przed porą leżakowania nie muszę wcześniej przerywać zabawy, aby przygotować salę do leżakowania. Wkrótce pojawią się również ekrany dotykowe. W budynku istnieje także możliwość stworzenia mini amfiteatru. Powierzchnia placu zabaw to ponad 4 tysiące m kw. Na zewnątrz znajduje się także boisko, a dzieci mają możliwość skorzystania z toalet na zewnątrz budynku. W placówce jest także nowoczesna kuchnia.

Obiekt jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Energooszczędny budynek wyposażony jest w solary próżniowe na gruncie, posiada miejsca parkingowe ze zorganizowaną komunikacją miejską. Całkowita wartość budowy i wyposażenia nowego przedszkola wyniosła prawie 7 mln zł. Projekt budowy energooszczędnego budynku przedszkola przy ul. Meliorantów w Wyszkowie został dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.